Western Ontario Divisional Regatta

August 03 - 04, 2019

Welland, Ontario

Race schedule for Sunday 04 August 2019


08:30   Race #74   U18 Women C-1 500m   Final
08:35   Race #75   U18 Men K-1 500m   Final
08:40   Race #76   U16 Women K-2 500m   Final
08:45   Race #77   Junior Men K-1 500m   Heat 1
08:50   Race #78       Heat 2
08:55   Race #79   Junior Women K-1 500m   Final
09:05   Race #80   U16 Men K-1 1000m   Heat 1
09:13   Race #81       Heat 2
09:21   Race #82       Heat 3
09:29   Race #83   U16 Men C-1 1000m   Final
09:37   Race #84   U16 Women K-1 1000m   Final
09:45   Race #85   U18 Men K-1 1000m   Final
09:53   Race #86   U18 Women K-1 1000m   Heat 1
10:01   Race #87       Heat 2
10:11   Race #88   Junior Women C-1 500m   Final
10:26   Race #89   Mixed C-15 200m   Final
10:31   Race #90   Open Men Paracanoe (All events) 200m   Final
10:34   Race #91   Open Women Paracanoe (All events) 200m   Final
10:37   Race #92   PaddleAll Men K-1 200m   Final
10:40   Race #93   PaddleAll Women K-1 200m   Final
10:43   Race #94   U18 Women K-2 200m   Final
10:46   Race #95   Junior Women C-2 200m   Final
10:49   Race #96   Junior Men K-1 200m   Final
10:52   Race #97   U18 Men C-2 200m   Final
10:55   Race #98   U18 Men K-2 200m   Final
11:07   Race #99   Junior Women K-2 1000m   Final
11:14   Race #100   U16 Men K-1 1000m   Final
11:22   Race #101   U16 Women C-1 1000m   Final
11:30   Race #102   U18 Women K-1 1000m   Final
11:38   Race #103   Junior Women C-2 500m   Final
11:43   Race #104   Junior Men C-4 500m   Final
11:48   Race #105   U18 Women C-2 500m   Final
11:53   Race #106   Junior Women K-2 500m   Final
11:58   Race #107   Junior Men K-1 500m   Final
12:03   Race #108   U18 Women K2 500m   Final
13:15   Race #109   U16 Men C-2 1000m   Final
13:30   Race #110   U18 Men C-1 500m   Final
13:35   Race #111   Junior Men K-2 500m   Final
13:40   Race #112   Junior Women C-4 500m   Final
13:45   Race #113   U18 Women K1 500m   Final
13:55   Race #114   PaddleAll Mixed K-2 200m   Final
13:58   Race #115   Junior Women K-2 200m   Final
14:30   Race #116   U16 Men C-1 6000m   Final
14:35   Race #117   U16 Women C-1 6000m   Final
15:15   Race #118   U16 Women K-1 6000m   Final
15:45   Race #119   U16 Men K-1 6000m   Final